سریع ایران توافق آمریکا ایرانی وزیر امور خارجه

سریع: ایران توافق آمریکا ایرانی وزیر امور خارجه وزیر خارجه کشور خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سوءاستفاده‌کنندگان از ارز دولتی خیانتکارند / جهانگیری

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

سوءاستفاده‌کنندگان از ارز دولتی خیانتکارند / جهانگیری

جهانگیری: سوءاستفاده کنندگان از ارز دولتی خیانتکارند

عبارات مهم : دستگاه

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به برگزاری منظم جلسات سران قوا بعد از دستور رهبر معظم انقلاب به منظور هماهنگی و همدلی در پیشبرد سیاست های اقتصادی کشور در شرایط کنونی؛ تصریح کرد: همکاری صمیمانه و همراهی همه دستگاه ها و نهادها جهت اداره کشور و پیشگیری از بروز فساد در شرایط تحریم وظیفه ملی و خواست جامعه است.

سوءاستفاده‌کنندگان از ارز دولتی خیانتکارند / جهانگیری

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در شرایط تحریم فضا جهت سوءاستفاده و بروز مفاسد اقتصادی زیاد کردن می یابد و همه دستگاه های اجرایی و نظارتی باید با هم افزایی مانع از بروز و شیوع این پدیده شوند، گفت: هنگامی که نقش افراد و امضاها تعیین کننده می شود، زمینه بروز تخلف و سوء استفاده زیاد کردن پیدا می کند و این وظیفه ماست که اولا مانع از ایجاد بستر تخلف شویم و ثانیا ضمن پیگیری سریع به تخلفات با متخلفان بشدت برخورد کنیم.

وی با اشاره به انتشار نام شرکت های دریافت کننده ارز به قیمت رسمی از سوی بانک مرکزی، ضرورت برخورد با کسانی که در این خصوص تخلف کرده اند را یادآور شد و اظهار داشت: بخش شخصی و همه کسانی که فعالیت اقتصادی را با در نظر گرفتن سلامت و مصالح ملی انجام می دهند سربازان خط مقدم مبارزه در شرایط تحریم هستند و نقش پراهمیت و کلیدی در تامین کالاهای اساسی کشور دارند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

رییس ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن درخواست از دستگاه های نظارتی جهت بررسی های مورد نیاز در واردات انجام شده است به کشور، تاکید کرد: باید ضمن مواظبت از بخش شخصی سالم شرایطی فراهم کرد که فعالان اقتصادی و بازرگانان کشور خود را در اوضاع حساس کنونی کنار نکشیده و کمک حال دولت و نظام باشند.

جهانگیری با توضیح اینکه بسیاری از تخصیص های ارز جهت واردات قبل از خروج آمریکا از برجام و اعلام تحریم های تازه انجام شده است و در آن مقطع با توجه به توان مالی کشور ارز جهت واردات تخصیص داده شده است می یافت، ادامه داد: اگر شرکتی ارز به قیمت رسمی جهت واردات دریافت کرده ولی محصول خود را در بازار به قیمت آزاد به فروش رسانده باشند یا کمتر از میزان ارز دریافت شده است کالا به کشور وارد کرده و مابقی ارز را در بازار سیاه به فروش رسانده مرتکب خیانت شده است و دولت به کمک قوه قضاییه با آنها برخورد خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور در این جلسه که با عنوان آسیب شناسی و یافتن راهکارهای مبارزه با فساد در شرایط تحریم برگزار شد، افزود: تاکید این ستاد به حداقل رسیدن دغدغه دستگاه های نظارتی و همکاری آنها با دستگاه های اجرایی جهت اتخاذ تصمیمات مورد نیاز و جلوگیری از تکرار تجارب تلخ بروز مفاسد در شرایط تحریم است.

سوءاستفاده‌کنندگان از ارز دولتی خیانتکارند / جهانگیری

معاون اول رییس جمهور بار دیگر اهداف آمریکا در اعمال تحریم های هوشمند علیه کشورمان را یادآور شد و گفت: باید همه تلاش خود را جهت اتخاذ راهکارهای هوشمند علیه محدودیت های اعمال شده است به کار گیریم تا خللی در میزان صادرات نفت کشور و تامین معیشت مردم ایجاد نشود و ناتوانی آمریکا در اعمال تحریم های یک جانبه و ظالمانه به نمایش گذاشته شود.

پزشکیان نائب رییس اول مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن پیشنهاد تشکیل کمیته ای جهت تصمیم گیری در شرایط تحریم متشکل از قوای سه گانه افزود: ما می توانیم با بهره گیری از نظر نخبگان و صاحب نظران و همکاری آنها در تصمیم گیری ضمن ایجاد همدلی در جامعه از موانع ایجاد شده است به وسیله آمریکا در بحران سازی جهت کشور عبور کنیم.

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

در این جلسه که وزرای نفت، دادگستری، امور اقتصادی و دارایی، رییس شرکت برنامه و بودجه، رییس شرکت اطلاعات سپاه پاسداران، رییس شرکت بازرسی کل کشور، رییس کل بانک مرکزی، رییس کل دیوان محاسبات کشور و دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز حضور داشتند، نماینده وزارت نفت ارزیابی های دستگاه متبوع خود از نحوه شکل گیری فساد در دوران تحریم های گذشته و آسیب شناسی انجام شده است ارائه کرد و به تشریح راهکارها و پیشنهاداتی جهت جلوگیری از وقوع و تکرار تخلفات در شرایط تازه پرداخت.

رییس کل بانک مرکزی نیز با ارائه گزارشی مختصر مواردی را راجع به پرسشها دوره تحریم های گذشته مطرح و مقرر شد هماهنگی های مورد نیاز را با نهادهای نظارتی راجع به برطرف پرسشها در دوره آتی تحریم ها به عمل آورد.

سوءاستفاده‌کنندگان از ارز دولتی خیانتکارند / جهانگیری

نماینده شرکت اطلاعات سپاه پاسداران هم در این نشست گزارشی از بعضی موارد تخلف در دوره گذشته تحریم ها ارائه کرد و به بیان آسیب شناسی و ارائه راهکارهای این شرکت راجع به جلوگیری از بروز فساد در شرایط تحریم پرداخت.

در آخر و بنا به تصمیم اکثریت اعضاء ستاد، معاون اول رییس جمهور تاکید کرد که دبیرخانه ستاد جلسات تکمیلی را با دستگاه های نظارتی و دستگاه های اجرائی از جمله بانک مرکزی و سایر وزارتخانه های ذیربط برگزار و نتیجه های آن را در جلسات آتی ستاد ارائه کند تا زمینه همکاری و هماهنگی زیاد جهت جلوگیری از بروز مفاسد اقتصادی در دوره تحریم های تازه فراهم شود.

واژه های کلیدی: دستگاه | اقتصادی | هماهنگی | تحریم ها | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz